Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seminarium Instytutu Kryminalistyki w Bratysławie "Kryminalistyka w praktycznych przykładach"

Data publikacji 17.03.2017

W dniach 14–16 marca 2017 roku na Uniwersytecie w Zilinie (Słowacja) odbyła się trzynasta edycja seminarium "Kryminalistyka w praktycznych przykładach" zorganizowana przez Instytut Kryminalistyki w Bratysławie. Spotkanie otworzył Dyrektor Instytutu Kryminalistyki w Bratysławie plk. Ing. Ondriej Laciak.

W trakcie seminarium biegli z laboratoriów kryminalistycznych ze Słowacji prezentowali przykłady opinii kryminalistycznych z różnych specjalności oraz skomplikowane sprawy, które dzięki zastosowaniu metod kryminalistycznych doprowadziły do wykrycia sprawców zdarzeń.

W spotkaniu poza biegłymi z policyjnych laboratoriów kryminalistycznych na Słowacji i studentami z Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Uniwersytetu w Zilinie uczestniczyli także czescy policjanci - przedstawiciele Instytutu Kryminalistyki w Pradze.

Dodatkowo w trakcie seminarium odbywała się sesja plakatowa, przedstawiająca realizowane projekty badawcze, ciekawe sprawy oraz nowoczesne metody ujawniania i zabezpieczania dowodów rzeczowych.

Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji reprezentował p.o. Dyrektor insp. Adam Frankowski oraz Pełnomocnik Dyrektora CLKP ds. Techników Kryminalistyki mł. insp. Piotr Trojanowski.