Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie kandydatów na certyfikowanych specjalistów z zakresu analizy plam krwawych

Data publikacji 28.06.2017

W dniach 26-30 czerwca 2017 roku w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim odbywa się I etap szkolenia zorganizowanego przez Zakład Biologii Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, w którym biorą udział kandydaci na certyfikowanych specjalistów z zakresu analizy plam krwawych z CLKP i lk kwp/KSP oraz Żandarmerii Wojskowej.

Szkolenie prowadzi certyfikowany specjalista z zakresu analizy plam krwawych dr inż. Kamil Januszkiewicz z Zakładu Biologii CLKP. W trakcie teoretycznych i praktycznych części szkolenia uczestnicy zapoznają się z metodami ujawniania i zabezpieczenia śladów krwi oraz klasyfikacją tych śladów związaną z mechanizmem ich powstania.

W dniu 26 czerwca 2017 roku odbyło się oficjalne otwarcie szkolenia, w którym z ramienia CLKP uczestniczyli: Zastępca Dyrektora insp. Adam Frankowski, Pełnomocnik Dyrektora CLKP ds. Techników Kryminalistyki mł. insp. Piotr Trojanowski oraz Zastępca Kierownika Zakładu Biologii Joanna Dąbrowska. Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej reprezentowali ppłk Paweł Durka, Szef Wydziału Dydaktycznego CSŻW oraz mjr Mirosław Kędzierski i kpt. Bartosz Klepczyński.